W dniach 15.06–19.06.2026 r. w naszej szkole będzie miał miejsce Tydzień dla Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczny dziś – bezpieczny jutro”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa   w szkole, w ruchu drogowym, Internecie, podczas wypoczynku oraz w 
Czytaj więcej
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas V i VI uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Pszczyńskiego Centrum Kultury. Był to dzień pełen radości, aktywności i wspólnie spędzonych chwil, które na długo pozostaną w pamięci uczestników. Po porannej zbiórce w szkole uczniowie wyruszyli do Pszczyny, gdzie czekał 
Czytaj więcej
29 maja 2026 roku w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Był to dzień pełen inspirujących działań, które połączyły naukę, zabawę i troskę o naszą planetę. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem „Każda klasa ma swoje korzenie” i zaangażowało całą społeczność szkolną. Najważniejszym punktem obchodów 
Czytaj więcej
Od 3 czerwca 2026 r. osoby poniżej 16. roku życia poruszające się rowerem, rowerem elektrycznym, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego mają obowiązek używania kasku ochronnego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci do 7. roku życia przewożonych na rowerze, w wózku lub przyczepce rowerowej. Przepisy obowiązują 
Czytaj więcej
Uczniowie klas pierwszych ukończyli program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu było kształtowanie prawidłowych nawyków związanych z bezpieczeństwem oraz rozwijanie świadomości dzieci w zakresie odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach życia 
Czytaj więcej
Uczniowie klas 1–3 21 maja uczestniczyli w wycieczce do Bajki Pana Kleksa oraz strefy Magia Kina w Katowicach. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji, radości oraz niezapomnianych wrażeń. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję przenieść się do niezwykłego świata wyobraźni, eksperymentów i kreatywnej zabawy. Dzieci aktywnie 
Czytaj więcej
1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka – wyjątkowe święto wszystkich dzieci. Jest to dzień, który przypomina nam o prawach dzieci, ich potrzebach oraz o tym, jak ważne są radość, bezpieczeństwo i możliwość rozwijania swoich pasji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich 
Czytaj więcej
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy pierwszej spędzili wyjątkowy czas w miłej i radosnej atmosferze. Jedną z głównych atrakcji tego dnia był wspólny seans filmu „Magiczne Drzewo”. Film opowiada o niezwykłych przygodach dzieci, które odnajdują przedmioty wykonane z drewna zaczarowanego dębu. Każdy z nich posiada 
Czytaj więcej
W maju na terenie naszej szkoły odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Stop Smog”. Jego głównym celem było uwrażliwienie uczniów na problem zanieczyszczenia powietrza oraz promowanie działań proekologicznych. Konkurs zachęcał uczestników do refleksji nad ochroną środowiska, kształtował postawy odpowiedzialności za naturę, a także rozwijał wyobraźnię 
Czytaj więcej
Już po raz trzeci Szkoła podstawowa nr 2 w Przeciszowie została włączona Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie w na kwotę 5 tys. zł. W terminie od 1 września 2025r. do końca roku szkolnego 2025/26 w szkole realizowane były zadania Narodowego Programu Rozwoju 
Czytaj więcej
Font Resize
Contrast